شرکت کیمـیافروز درسال 1372 تاًسیـس و در سال 1378 با ظرفیت 4000 تن در سـال اقدام به تولیـد انواع گرانول پلی آمید 6 و 66 و پلی پروپیلن تزریقی نمود تا بخـشی از نیاز روز افزون صنـایع داخلی به پلاستیکهای صنعتی را تاًمین نماید. در سال 1384 شرکت کیمیافروز موفق به افتتـاح خط تولید تقویت انواع پلاستـیکهای صنعتی از قبیل PA6, PA66 ,PP ,ABS, PBT و... با الیاف شیـشه و مواد معدنی و نیز آلیـاژ های مختلـف با ظرفیت 2000 تن در سال با استفاده از جدیدترین ماشـین آلات و آخرین دستاوردهای تکـنولوژیکی روز دنیا گردید.  این شـرکت با بهره گیری از متخصـصین مجرب و آزمایشـگاه مجهز خود قادر است با دردست داشتن اطلاعات لازم در خصوص کاربرد قطعه مورد نظر، بهترین و مناسب ترین مواد اولیه پایه را همراه با افزودنیهای مناسب آن انتخاب و تولید نماید.

    این بهترین و موًثرترین روش جهت تاًمین مواد اولیه دلخواه و تولید قطعات با کمترین هزینه خواهد بود. خصوصیات مکانیکی عالی و قالبگیری آسان از مشخصات بارز محصولات شرکت کیمیافروز است که این شرکت را بعنوان اولین صادرکننده پلی آمید در ایران و موفق ترین تولیدکننده پلاستیکهای مهندسی در کشور معرفی نموده است.

   باتوجه به پدیده گرم شدن زمین حفظ محیط زیست و تجدیدپذیری منابع اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. جایگزینی فلزات با محصولات مرتبط با انرژی نو و فسیلی و در نتیجه محصولاتی که انرژی کمتری برای تولید و فرایند مصرف داشته باشند، اهمیت زیادی دارد. در این راستا پلاستیک های مهندسی بیش از پیش مورد توجه قرارگرفته است تا هرچه بیشتر مصرف فلزات را در صنایع و به خصوص صنعت خودروسازی به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان انرژی و آلاینده های محیط زیست، کاهش می یابد. رویکرد شرکت های تولید کننده پلاستیک های مهندسی از جمله کیمیافروز بر طراحی و ساخت مواد و آمیزه هایی است که از وزن خودرو ساخته شده و تجهیزات آن بکاهند تا در نتیجه کارایی بیشتر و مصرف انرژی کمتری داشته باشند.